بخش بزرگتر شادی یا بدبختی ما به مواضع ما بستگی دارد، نه به شرایط ما.
ارتا واشینگتن
ثبت نام مترجم

اول سود

کسب و کار خود را از یک هیولای پول خوار به یک ماشین پولساز تبدیل کنید.

اثر مایک میکالوویتز

برگردان منصور بیگدلی

در هر وضعیت شغلی که هستید، از کارمند تا صاحب کارخانه، با استفاده از روشهای این کتاب می توانید امور مالی خود را متحول کنید.

«کارآفرینان، گردش نقدی را با سوددهی اشتباه می‌گیرند. کتاب «اول سود» این فرآیند را به‌حدی ساده می‌کند که دیگر برای سودده نبودن بهانه‌ای نداشته باشید و گردش نقدی داشته باشید!»

گرگ کراب‌تری، نویسنده کتاب «اعداد ساده، گفت‌وگوی مستقیم، سودهای بزرگ»

«تأمین بودجه بزرگ‌ترین دردسر یک کارآفرین است. با خواندن کتاب «اول سود» مانع از ورشکستگی ایده‌های تجاری بزرگ می‌شوید. این کتاب هوشمندانه نوشته‌شده و علاوه بر لذت بردن از مطالعه آن، اجرای آن آسان و کاملاً مؤثر است.»

سوفیا ماچیاس، نویسنده کتاب «خوک سرمایه‌داری کوچک»
 

«کارآفرینان و مشاوران تجاری ابزاری عملی برای افزایش سوددهی خود پیدا می‌کنند. هرکسی که در جهان کسب‌وکارهای کوچک مشغول فعالیت است باید این اصول تغییردهنده را بخواند و به کار گیرد.»

جو وودارد، مدیرعامل «وودارد ایونتس و شرکت مشاوره وودارد»
 

«اجرای سیستم «اول سود» را پس از خواندن فصل اول آغاز کردم. به نیمه‌های کتاب رسیده بودم که کسب‌وکار من سودده شد.»

باری مولتز، نویسنده کتاب «چگونه رها شویم»

دارنیله جروی: ساختن کسب‌وکاری که در خدمت من باشد حس خوبی دارد. کتاب «اول سود» به من کمک می‌کند در کسب‌وکار خودم به مأموریتم بپردازم.

 

یک راه واقعاً ساده برای یک کسب‌وکار ناموفق سخت کارکردن به مدت طولانی است. ما فکر می‌کنیم که اگر بتوانیم در درازمدت پیوسته کار کنیم ‌ـ اگر فقط بتوانیم ادامه بدهیم‌ ـ بالاخره آن اتفاق خوب خواهد افتاد. چیزی مانند جادو تمام بدهی‌ها، استرس‌های مالی و نگرانی‌ها را از بین خواهد برد. از همه این‌ها گذشته، آیا ما مستحق این اتفاق نیستیم؟ آیا قرار نیست قصه این‌گونه تمام شود؟

نه دوست من، این قضیه مربوط به فیلم‌ها است و هیچ شباهتی به آنچه در زندگی واقعی تجربه می‌کنیم، ندارد.

 

حتی وقتی‌که شما و کسب‌وکارتان تا خرخره زیر بدهی هستید، باید این عادت را در خود ایجاد کنید که «اول سود» خود را کنار بگذارید. باید همچنان (و همیشه) اول به خودتان پرداخت کنید. وقتی بر اساس این سیستم عادت سلامت مالی سالانه را در خود ایجاد کردید، مشکل را به‌صورت دائمی حل خواهید کرد. بحران مالی مسئله‌ای مربوط به گذشته خواهد بود، چون اگر کسی بدهی‌اش را طلب کند، نقدینگی برای پرداخت آن خواهید داشت.

به پیت گفتم: «اگر بدهی داری، یک هزار، یک‌میلیون یا هر مبلغی در این بین، باید یک‌بار برای همیشه این بدهی را از بین ببری ضمن این‌که آهسته و با قاعده سود می‌سازی.»